Madratsid 120x200

Filters Peida filtrid 7 kaubagrupp

Öörahu on erakordselt väärtuslik ning hea ja rahulik uni see, mida kõik soovivad. Kas on midagi paremat hommikust, mil ärkad värske tundega ja täis elujõudu? Meie 120x200 cm mõõdus madratsid on disainitud teile kõige mõnusamat und tooma.

Loe veel

Madratsitüübid

Populaarsemad madratsitüübid

Madratsi valik on oluline otsus, mis mõjutab meie une kvaliteeti ja üldist tervist. Eri madratsitüübid on erisuguste omadustega ja sobivad erinevatele isiklikele vajadustele.

Vedrumadratsid on üks vanim ja levinuim madratsitüüp. Need koosnevad kindlat tuge ja suurepärast õhuringlust pakkuvatest metallvedrudest. Seetõttu on vedrumadratsid vastupidavad ja pikaealised, olles ideaalne valik neile, kes eelistavad kõvemat magamispinda ja vajavad stabiilset tuge.

Polüuretaanvahust madratsid on tuntud oma võime poolest kohanduda kehakontuuriga ja pakkuda pehmet, mõnusat mugavust. Need madratsid on kerged ja paindlikud, vähendavad kehale avaldatavat survet, mis on eriti oluline neile, kes magavad külili või kannatavad liigesevalu all. Nende pehmus ja kehaga kohandumine sobivad suurepäraselt neile, kes hindavad magamisaseme mugavust.

Looduslikust või sünteetilisest lateksist valmistatud lateksmadratsid on hinnatud elastsuse ja antiallergiliste omaduste poolest. Need pakuvad kindlat, kuid elastset tuge, mis on ideaalne neile, kes soovivad magada pinnal, mis on kindel, kuid samal ajal mugav. Lisaks on allergiaohutud lateksmadratsid sobilikud allergikutele.

Mäluporoloonist madratsid on populaarsed, kuna kohanduvad kehasoojuse ja -kujuga. Need madratsid pakuvad individuaalset tuge ja vähendavad liikumise ülekandumist, mis on eriti sobilik paaridele, kuna ühe partneri liigutused ei mõjuta teist. Mäluporoloon sobib ideaalselt neile, kes otsivad madratsit, mis kohanduks keha kontuuridega ja pakuks maksimaalset mugavust.

Igal neist madratsitüüpidest on oma eelised ja sobiva valiku tegemine sõltub isiklikest magamisharjumustest, tervisevajadustest ja mugavusootustest. Oluline on pöörata tähelepanu iga madratsi omadustele ja valida see, mis kõige paremini vastab teie isiklikele unevajadustele.

Loe rohkem Peida
Nõuanded madratsi valimiseks

Kuidas valida madratsi jäikustaset?

Pehme, keskmise kõvaduse ja jäiga madratsi vahel valides on oluline arvestada isiklike uneharjumuste, tervisliku seisundi ja mugavuseelistustega. Pehmed madratsid on ideaalsed külili magajatele, kuna need vähendavad survet ja kohanduvad kehajoonega, leevendades pinget puusades ja õlgades. Need on samuti sobiv valik neile, kes eelistavad magades tunda end justkui pehmel pilvel.

Keskmise kõvadusega madratsid on kõige universaalsemad, sobides enamikule. Need pakuvad tasakaalustatud tuge ja mugavust, seega on need suurepärane valik nii külili kui ka selili magajatele. See jäikustase võib olla ideaalne ka neile, kes magavad koos partneriga, kuna tagab mõlemale isikule sobiva toe ja mugavuse.

Jäika madratsit soovitatakse selili ja kõhuli magajatele, kuna see pakub kindlat, selgroogu õiges asendis hoidvat tuge. Need on head ka seljavalude all kannatavatele inimestele, kuna aitavad vältida liigset, lisapingeid põhjustavat keha madratsisse vajumist.

Oluline on arvestada oma kehakaaluga, kuna ka see mõjutab sobiva jäikustasemega madratsi valikut. Raskemale inimestele on vajalik kindlam kehatugi, samas kui kergemale inimestele võib olla mugavam magada pehmemal madratsil. Lõpuks on oluline erinevaid madratsitüüpe enne otsuse tegemist lihtsalt proovida, et saaksite tunda, milline variant teie isiklikele vajadustele kõige paremini sobib.

Kuidas valida 120x200 cm madratsit?

120x200 cm madratsi valikul on oluline arvestada mitme põhiteguriga, et tagada maksimaalne mugavus ja nõuetekohane tugi. Esiteks, mõelge oma tavalisele magamisasendile, kuna see määrab, millise jäikusastmega madrats teile sobib. Näiteks külili magajatele on tihti vaja pehmemat madratsit, mis vähendab survet puusadele ja õlgadele, samal ajal selili või kõhuli magajatele võib stabiilse toena sobida kõvem madrats.

Teiseks võtke arvesse madratsi materjali. Kas soovite vedru-, polüuretaanvaht-, lateks-, mäluporoloonist (memory foam) või hübriidmadratsit? Iga tüüp pakub eri omadusi, näiteks mäluporoloon kohandub kehajoonega ja vedrumadrats toetab paremini.

Kolmandaks mõelge oma tervislikule seisundile. Kui teil on seljavalusid või muid ortopeedilisi probleeme, võib see mõjutada teie valikut. Mõned madratsid on spetsiaalselt disainitud pakkuma lisatuge ja leevendama valusid.

Neljandaks, ärge unustage eelarvet. Madratsite hinnad võivad sõltuvalt kvaliteedist, materjalidest ja tootjast oluliselt erineda. Kuigi on oluline investeerida kvaliteetsesse madratsisse, on siin olemas erinevad hinnavalikud, mis võivad teie rahalistele võimalustele vähem või rohkem vastata.

Lõpuks, kui võimalik, proovige madratsit enne ostu sooritamist. See annab võimaluse kogeda selle mugavust ja tuge ning veenduda, kas see vastab teie isiklikele unevajadustele. Ülaltoodut arvesse võttes leiate endale ideaalse, kvaliteetset und ja mugavust pakkuva 120x200 cm madratsi.

Loe rohkem Peida
Lastemadratsid

Lastemadratsid 120x200 cm

120x200 cm suurused madratsid on suurepärane valik lastele, eriti nende kasvueas. See suurus pakub kasvavale lapsele piisavalt avarust ja kvaliteetseks uneks vajalikku mugavust. Lapsele madratsi valimisel on oluline arvestada mitme põhiaspektiga.

Esiteks peaks madratsi kõvadus sobima lapse kaalu ja magamisharjumustega. Pehmem madrats võib olla mugavam väiksematele lastele, samas kui suurematele lastele või teismelistele võib olla vaja kindlamat tuge, eriti selili või kõhuli magades.

Teiseks on väga tähtis materjali kvaliteet. Antiallergiline ja õhku läbilaskev madrats on suurepärane valik, kuna pakub tervislikku magamiskeskkonda. Samuti on lapse tervist ja ohutust silmas pidades oluline, et madrats oleks valmistatud mittetoksilistest materjalidest.

Kolmandaks arvestage, et lapsel on kalduvus magamise ajal liikuda ja tihtilugu kasutab ta oma voodit mitte ainult magamiseks, vaid ka mängimiseks, seega on vaja valida vastupidav ja kulumiskindel madrats.

Lisaks võiksite vastavalt lapse vajadustele kaaluda erinevaid madratsitüüpe, nagu polüuretaanvaht, lateks või mäluporoloon, mis pakuvad erinevat mugavustaset ja tuge.

Lapse hobisid ja tema toa kujundust arvestades saab valida madratsi, mis pole mitte ainult funktsionaalne, vaid on ka esteetiliselt atraktiivne. See võib aidata luua meeldiva ja isikupärase magamisruumi. Tehes hoolikalt läbimõeldud valiku, tagate, et lapsel on mugav magada ja tema uni tervislik ja lõõgastav.

Loe rohkem Peida